Masaj ve Saglık

Masaj sağlıklı bir vücut için bir garantör niteliğindedir. Masaj sayesinde vücudumuzda oluşabilecek bir çok gerilemenin, yıpranmanın ve ortaya çıkabilecek bir çok rahatsızlığın önlemini almış oluruz. İyi beslenmek, spor yapmak, düzenli yaşamak, sağlığımıza dikkat etmek önemli aşamalardır.

Ancak kaçımız bunlara tamamen dikkat edebiliyoruz, yoğun iş temposu, trafik, koşuşturmaca, telaş içerisinde kendimizi çoğu zaman ihmal ediyoruz. Bu ihmaller sonucunda ortaya bir çok rahatsızlık ya da istenmeyen durumlar çıkabiliyor. Örneğin; önemsemediğimiz, geçiştirdiğimiz bir burkulma, bir şişkinlik ya da bir ağrı. İlk başta ufak bir sorun gibi görsek de, daha sonra hayatımızı etkileyebilecek sonuçlara yol açabilecek sorunlar olabiliyor. Masaj tüm bu ufak sorunların hem ileride büyük sorun haline gelmesini engeller, hem de daha sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmamızı sağlar. Masajın faydaları yalnızca bunlarla sınırlı değil elbette, önleyici etkisinin yanında, tedavi edici etkis ide kesin olarak kanıtlanmıştır.

Özellikle estetik anlamda, psikolojik ve ruhsal anlamda, vücut bakımı, formda vücut, bölgesel zayıflama, sıkılaşma ve selülit tedavilerinde çok etkilidir. Sizlerde masajın mucizevi dünyasına girerek hem kendinizi ödüllendirebilir hem de daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz.

Masör Ercan Kaya Copyright © 2019 Gsm: 0507 848 65 65