Masaj ve Mucizesi

Masaj insanoğlu tarafından yüz yıllardır kullanılan etkili bir tedavi ve rahatlama yöntemidir.Bir çok hastalığın rehabilitesinde etkili rol oynamaktadır. Fizik tedavi ve fizyoterapi yöntemleri sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemleridir. Masajın ayrıca insan vücudunda onarıcı ve önleyici etkileride söz konusudur.

Örneğin; masaj vücudumuzda birikmiş olan toksinlerin ve laktik asitlerin vücuttan atılmasında çok önemli ve etkilidir. Spor yada aktivite sonrası vücudumuzda açığa çıkan laktik asitler, vücuttan atılmadığı zaman çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Hamlama diye tabir ettiğimiz aşırı kas ve eklem ağrıları en belirgin olarak ortaya çıkan sonuçtur. Laktik asitler ayrıca kas yapısına zarar vermenin yanı sıra, ödem oluşmasına da neden olmaktadır. Profesyonel bir masör’den alınacak etkili bir masaj sonrası, bu sorundan tamamen kurtulursunuz.

Ayrıca masaj kas yapısını güçlendirip, çalıştıramadığımız en ufak kasların çalışmasına olanak sağlar. Bu sayede vücudumuz daha sağlıklı, zinde ve formda olur. İstanbul masör ve masaj anlamında rahatlıkla hizmet alınabilecek şehirlerden biridir. Ancak önemli olan hizmeti alacağınız masör’ün taşıdığı nitelikler ve işinin ehli olmasıdır. Masör eğer bilinçsiz dokunuşlar yaparsa masajı alan kişi sorunlarından uzaklaşmak, stresden arınmak, rahatlamak yerine daha ciddi sorunlarla karşılaşabilir. Yanlış kullanılan eller, parmaklar, tehlikeli birer silah haline dönüşebilmektedir. Masajın gerçek ve mucizevi dünyasına girmek ve bu dünyayı keşfetmek istiyorsanız, kesinlikle profesyonel masör, uzman masör olan kişilerden bu hizmeti almalısınız. Aksi takdirde hem masör sorun yaşayacaktır hemde sizler. Masaj yalnızca etkili bir tedavi yontemi, destekleyici bir tedavi şekli değildir. Aynı zamanda, stresden arınmak, depresif ruh halinden uzaklaşmak, ruhsal bir terapi, selülitlerden kurtulmak, bölgesel yağlardan kurtulmak, cildin güzelleşmesi, vücdunuzun sıkılaşması anlamında da çok etkilidir.

Düzenli bir şekilde uzman bir masör den alınan masaj hayatınızın daha sağlıklı, keyifli ve kaliteli bir hal almasını sağlayacaktır..

Masör Ercan Kaya Copyright © 2019 Gsm: 0507 848 65 65