istanbulmasaj,masajistanbul,istanbulmassage

İstanbul’da Masaj

Masaj, günlük yaşantımız da zinde, enerjik ve sağlıklı olabilmemiz için çok önemli ve etkili bir terapi yöntemidir. Günün yada haftanın yorgunluğunu etkili bir masaj ile üzerinizden kolayca atabilirsiniz.

Masajı genel olarak keyif ve lüks olarak görürüz. Oysaki masaj, tıbbi bir ihtiyaçtır ve düzenli olarak yaptırılması koruyucu bir tedavidir. Bilinçsizce yapılan masajın kötü sonuçlar doğurabileceği biliniyor. Deri, deri altı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma gibi çok yönlü bir tedavi sunan masaj, kan dolaşımının artırılması ve damarların genişletilmesi mantığına dayanmaktadır.Tıp alanında kas, sinir sistemi ve kan dolaşımının işleyişini düzene sokmak, iyileştirmek için belirli ilkelerle, vücudun çeşitli dokularına uygulanan işleme masaj adı verilir. Ellerle ya da farklı araçlarla uygulanabilir olan masaj rahatlatıcı özelliği ile bilinir. Çeşitli ağrıların dindirilmesinde de etkili olan bir tekniktir.

Günümüzde Masaj birçok kişinin düzenli olarak yaptırdığı rahatlatıcı terapilerden birisidir.

Düzenli yaptırılan masajın hem ruhsal hem bedensel etkileri çok özeldir. Vücudumuzun rahatlamasını sağlayan masaj verdiği keyif ve hazzın yanı sıra sağlıklı bir vücüt ve cilde de sahip olmamızı sağlamaktadır.

Sizleri masajın mucizevi dünyasına davet ediyorum.  🙂

 

Masör Ercan Kaya Copyright © 2019 Gsm: 0507 848 65 65